PW WT
Opublikowano: 12-12-2018
Przemysł i nauka o przyszłości motoryzacji
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zorganizowało V edycję konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”. Konferencja odbyła się 11 grudnia 2018 roku w gmachu MPiT. Uczestnicy mogli w tym roku wysłuchać prezentacji na temat napędów wodorowych oraz pojazdów autonomicznych.
Nauka, przemysł i administracja o przyszłości branży automotive
Ideą konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka” jest łączenie nauki i biznesu, którym wsparcia udzielają polskie władze. W tym roku podczas Konferencji zebrani mogli wysłuchać kilkunastu merytorycznych prezentacji wygłoszonych przez ekspertów- przedstawicieli takich podmiotów jak ITS, Ministerstwo Infrastruktury, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Instytut Łączności oraz firm Robert Bosch, Toyota, Solaris, Aptiv, 3M, Frost & Sullivan, IDIADA, One Plan i Inovatica.
Prelegenci próbowali odpowiedzieć m.in. na pytanie jakie są szanse użycia pojazdów z napędem wodorowym na świecie i w Polsce.
Obecnie są one bardzo drogie. Samochód wodorowy klasy średniej to koszt około 60 tys. euro.
Kiedy w Twoim pojeździe kierownica będzie zbędna?
Oczywiście na moment, w którym w naszym pojeździe kierownica nie będzie potrzebna będziemy musieli „chwilę” poczekać (niektórzy entuzjaści jazdy nie chcieliby nawet takiej chwili dożyć). Do rozwiązania jest szereg problemów technicznych, technologicznych, prawnych czy moralnych.
Poruszone tematy wodoryzacji i autonomizacji, pokazały, że V edycja konferencji bezbłędnie trafiła z tematyką.
Kolejna edycja za rok.
Poniżej fotorelacja i prezentacje