Jak to robią na świecie

Zapraszamy do zapoznania się z dobrymi praktykami!

Metoda sortowania:

Australia: Jak zmniejszyć ryzyko wypadków podczas podróży motocyklem – zalecenia i wskazówki

Kierowcy motocykli są dużo bardziej narażeni na ryzyko poważnych obrażeń, podczas kolizji/wypadku niż kierowcy samochodów, dlatego nieustannie poszukuje się rozwiązań, które pomogą zniwelować skutki niebezpiecznych sytuacji. Dzięki wsparciu licznych grup motocyklowych, opracowywane są sposoby poprawy bezpieczeństwa motocyklistów.

Czytaj więcej »

Australia - kampania „Ride to live”

Kampania została zorganizowana, by uzmysłowić co wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa motocyklisty, by wskazać, jakie czynniki wpływają na podejmowanie właściwych decyzji w trakcie jazdy.

Czytaj więcej »

Australia - Lane filtering

Jazda pomiędzy samochodami jest 6-krotnie bezpieczniejsza, niż stanie w korku.

Czytaj więcej »

USA - Porady ekspertów: 10 wskazówek dla świeżo upieczonego motocyklisty

Motocykle są wygodne i oszczędne. To oczywiste dla kogoś, kto kiedykolwiek podróżował motocyklem. Niestety są one również o wiele bardziej niebezpieczne niż samochód. Jak podaje Amerykański Instytut IIHS (Insurance Institute for Highway Safety), ​​motocykliści są 30 razy bardziej narażeni na śmierć w wypadku, niż osoby w samochodzie.

Czytaj więcej »

Bezpieczniejsze drogi dla motocyklistów i motorowerzystów

Praktyczne i modne...

Motocykle i motorowery są coraz bardziej popularne. Szczególnie w miastach jest to dobre rozwiązanie z uwagi na wzrost natężenia ruchu, problemy z parkowaniem i wysokie koszty związane z posiadaniem prywatnego samochodu.
 

Czytaj więcej »