KIA Motors Polska

Ul. Puławska 366
02-819 Warszawa

tel. +48 22 546 40 00
fax +48 22 546 40 10

www.kia.com

W Polsce Kia Motors rozpoczęła działalność w 1995 roku. Początkowo działała pod nazwą PB Motors, a we wrześniu 1997 roku firma zmieniła nazwę na Kia Motors Polska Sp. z o.o. (KMP). Firma w 100% jest własnością koreańską. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Warszawie, przy ul. Puławskiej 366. Sieć dealerska składa się obecnie z 72 punktów sprzedaży oraz 75 punktów serwisowych, w których pracuje blisko 3 000 osób.

Marka Kia z roku na rok zyskuje w Polsce coraz silniejszą pozycję. Jest jedną z nielicznych marek, które niezmiennie od kilku już lat znacząco zwiększają sprzedaż na przekór powszechnemu na polskim rynku kryzysowi. Sukces jest wynikiem splotu wielu czynników. Kia jest marką dochodową dzięki czemu możliwe są znaczące inwestycje na rynku europejskim. Strategia jest prosta: jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Koreańczycy już zrobili ogromny postęp w jakości i nie ukrywają, że pod tym względem pragną dorównać a nawet prześcignąć konkurentów europejskich i japońskich. Jesteśmy pewni swoich produktów, które dziś nie mają nic wspólnego z tymi, które zjeżdżały z taśm produkcyjnych jeszcze kilka lat temu. Świadczy o tym między innymi długość gwarancji, jaką objęte są wszystkie modle sprzedawane od 2010 roku. Wynosi ona aż 7 lat (lub przebieg 150.000 km) i jest najdłuższą gwarancją oferowaną przez producenta. Gwarancja ta nie wymaga żadnych dopłat do ceny pojazdu i co ważne mogą z niej korzystać wszyscy kolejni właściciele tego modelu. 

W 2016 roku Kia wzbogaciła swoją ofertę produktową  o trzy nowe modele. W 2017 Kia wprowadziła do sprzedaży aż 7 nowych modeli.

W 2006 roku Kia Motors Polska uruchomiła cykl wyścigów samochodowych Kia Lotos Cup, dających możliwość młodym zawodnikom rozpoczęcia kariery sportowej i doskonalenia umiejętności sportowych, które w przyszłości mogą zaowocować startami w najważniejszych światowych imprezach wyścigowych. W 2012 roku cykl zmienił nazwę na KIA LOTOS RACE a zawodnicy zasiedli w najnowszej wersji Kia Picanto z trzydrzwiowym nadwoziem. Powołując do życia markowy puchar Picanto Kia Motors Polska stworzyła szansę rozpoczęcia kariery sportowej i zdobycia tytułów mistrzów Polski tym, których dotychczas nie było na to stać. W sezonie 2017 rozegranych zostanie 6 podwójnych rund Kia Lotos Race na torach wyścigowych w Polsce i zagranicą. Od kilku lat działa także Kia SUVivals Adventure Club skupiający właścicieli samochodów Kia z napędem na 4 koła.