Program "Mój Elektryk"

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego wraz ze Związkiem Dealerów Smochodów oraz Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności apelują o waloryzację programu „Mój Elektryk”

Jako organizacje reprezentujące przedsiębiorców z branży dystrybucji, produkcji pojazdów i elektromobilności wystąpiliśmy z apelem do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o podwyższenie maksymalnej ceny pojazdu kwalifikującego się do wsparcia w ramach programu "Mój Elektryk".

Program "Mój Elektryk" został uruchomiony w lipcu 2021 r. Według IBRM Samar średnia cena samochodu elektrycznego wynosiła wówczas 189.660 zł. natomiast w chwili obecnej jest to już 269.500.
Dzięki wsparciu finansowemu programu systematycznie zwiększa się liczba aut elektrycznych. Na koniec lipca 2023 roku w Polsce zarejestrowanych było 47 018 pojazdów osobowych i dostawczych bateryjnych (BEV) a w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy ich liczba zwiększyła się o 13 293 szt., co oznacza wzrost o 39,4%.

W chwili obecnej problemem dostrzeganym przez branżę jest jednak to, że przez dwa lata programu liczba modeli samochodów w ramach limitu określonego w programie "Mój Elektryk" uległa znacznemu ograniczeniu.
Mając na uwadze troskę o dalszy sukces programu zasadne jest pilne zwiększenie limitu ceny pojazdu, wg. naszej oceny do kwoty 315.000 złotych. Zasadne jest aby dopłata stanowiła wciąż ten sam procent w ramach ceny pojazdu.
Po więcej kliknij tutaj >>

Metoda sortowania: