Konkurs na projekty z obszaru technologii i systemów wodorowych w ramach mechanizmu IPCEI

W imieniu Ireneusza Zyski, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. OZE oraz Departamentu Elektromobilności i Gospodarki Wodorowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska serdecznie zapraszamy Państwa do składania projektów z obszaru technologii i systemów wodorowych, których realizacja będzie możliwa dzięki uzyskaniu pomocy publicznej w ramach IPCEI (Important Projects of Common European Interest), mechanizmu Komisji Europejskiej.

Aplikacje można składać do 26 marca 2021  r., zgodnie z procedurą określoną na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska (https://www.gov.pl/web/klimat/czas-na-polskie-technologie-wodorowe) oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/konkurs-na-projekty-z-obszaru-technologii-i-systemow-wodorowych-w-ramach-mechanizmu-IPCEI).

Zgłoszenie opisu projektów powinno nastąpić wg załączonego wzoru (maksymalnie do 50 stron). Prosimy o przekazanie go w formacie PDF (z możliwością przeszukiwania) drogą elektroniczną  na adres e-mail: ipcei-wodor@mrpit.gov.pl

Termin jest nieprzekraczalny i warunkowany kalendarzem dalszego procedowania projektów spełniających warunki uzyskania statusu IPCEI na poziomie europejskim.

Źródło: MRPiT, MKiŚ

Metoda sortowania:

Dokumentacja IPECEI

Opublikowano: 08-03-2021

Pobierz plik

DOKUMENTACJA_IPCEI_-_wodór_-Final_04_03_21 (1).docx [138,81 kB]