EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

w dzisiejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita” - strony „Ekonomia i rynek” oraz serwis klimat.rp.pl ukazał się pierwszy pilotażowy odcinek cyklu redakcyjnego „Zrównoważony transport w Polsce” .
Jest to dedykowany cykl redakcyjny pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego przygotowany przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.
Inicjatywa ma na celu promocję czystego transportu i pojazdów zeroemisyjnych w Polsce - obszarów, które wpisują się w kluczowe działania PZPM i jego członków.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych publikacji w ramach cyklu „Zrównoważony transport w Polsce”:

  • 18.09.23 Odcinek I: Ekologiczne auta – perspektywy rozwoju w Polsce, jak wygląda rynek, czy polskie firmy transportowe stawiają na zeroemisyjność?
  • 19.09.23 Odcinek II: Motoryzacja/transport i emisje - sektor wobec bilansu globalnych emisji. Jakich zmian możemy dokonać, żeby go oczyścić?
  • 20.09.23 Odcinek III: Infrastruktura - transport elektryczny w formule zbiorowej lub indywidualnej wymaga stacji ładowania. Na jakim etapie znajduje się rozwój sieci w Polsce - jak to zmienić?
  • 21.09.23 Odcinek IV: Baterie – przesiadka do elektrycznych środków transportu to  gwałtowny wzrost zapotrzebowania na baterie/akumulatory do pojazdów; Czy starczy dla wszystkich...
  • 22.09.23 Odcinek V: Światowy Dzień bez Samochodu – jak skutecznie przejść na zeroemisyjny transport z zachowaniem równowagi ekologicznej?

Wersja PDF w załączniku oraz link do artykułu na stronie  https://www.rp.pl/biznes/art39123561-elektryczne-ciezarowki-beda-bardziej-oplacalne-od-diesli

Metoda sortowania:

Zrównoważony transport

Opublikowano: 18-09-2023

Pobierz plik

18-09-RZ-1-A-019-KO-1.pdf [1,82 MB]