Aktualności

Rejestracje przyczep i naczep oraz ciągników rolniczych w LIPCU 2022r.

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem nt. pierwszych rejestracji przyczep, naczep oraz ciągników rolniczych w Polsce w LIPCU 2022 roku , które zespół PZPM przygotował na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów

Aby zapoznać się z informacją prasową i zestawieniami kliknij tutaj »  

Rejestracje jednośladów - LIPIEC 2022 roku.

Nowe jednoślady
Styczeń - lipiec: +10,9%;    

Lipiec:       -0,3%,  w tym:
motocykle:     +12,1% r/r;
motorowery    -17,9% r/r

W dziale Rynek motoryzacyjny przedstawiamy bieżące zestawienia o rejestracjach nowych motocykli i motorowerów w LIPCU 2022 roku, które zespół PZPM przygotował na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Aby zapoznać się z informacją prasową i zestawieniami prosimy przejść do działu Rynek motoryzacyjny. Kliknij tutaj »

Rejestracje pojazdów użytkowych pow. 3,5t, w tym samochodów ciężarowych i autobusów - lipiec 2022 r.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych pow. 3,5t  

2022r. lipiec -6,5% styczeń - lipiec: -3,3%                     

W dziale Rynek Motoryzacyjny nowe analizy o pierwszych rejestracjach w lipcu 2022 roku samochodów ciężarowych i autobusów o DMC powyżej 3,5t  oraz dane o samochodach dostawczych do 3,5t. Raporty przygotowano na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Kliknij tutaj »

Najnowszy Raport kwartalny PZPM i KPMG w Polsce "Branża motoryzacyjna" edycja Q3/2022

Spadki rejestracji pojazdów w pierwszym półroczu w Polsce

W pierwszym półroczu 2022 roku zarejestrowano w Polsce 212,4 tys. nowych samochodów osobowych – o 12,3% mniej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Gorsze wyniki sprzedaży zanotowały również segmenty samochodów dostawczych (-18,3%), samochodów ciężarowych (-2,5%), przyczep i naczep (-8%) oraz autobusów (-8,9%). Wzrosła natomiast sprzedaż samochodów osobowych z napędami alternatywnymi – w ciągu 6-ciu miesięcy 2022 roku zarejestrowano blisko 87 tys. tego typu pojazdów, o 10,3% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku. Produkcja pojazdów samochodowych w Polsce w ciągu pierwszego półrocza 2022 roku wyniosła 214,3 tys. sztuk – co oznacza spadek o 14,6% rok do roku.

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótem Raportu: Raport KPMG i PZPM_Branża motoryzacyjna_Automotive Industry Q3/2022

Najnowsze dane o rejestracjach samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5t lipiec 2022r.

Rejestracje 2022r.:  lipiec: -11,2%; styczeń-lipiec: -12,8%

W dziale Rynek motoryzacyjny przedstawiamy wstępne zestawienia o rejestracjach nowych samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5t. Analizy przygotował zespół PZPM na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Po więcej kliknij tutaj »

Instrukcja ładowania samochodów elektrycznych PZPM/UDT

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Urząd Dozoru Technicznego (UDT) wspierają rozwój infrastruktury elektromobilnej.  Jednym z efektów tych działań jest instrukcja, jak w prosty i bezpieczny sposób naładować samochód elektryczny. Instrukcje ładowania tutaj>>

PZPM - ACEA - wyniki rejestracji pojazdów użytkowych w UE w CZERWCU 2022r.

Rok 2022  styczeń - czerwiec  -20.3% ; czerwiec   -22.5%
Prezentujemy przygotowany przez ACEA raport na temat rejestracji nowych samochodów użytkowych w UE*. Po więcej kliknij tutaj »  

Produkcja pojazdów samochodowych i silników spalinowych do pojazdów mechanicznych

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem nt. produkcji pojazdów samochodowych i silników spalinowych w Polsce w czerwcu 2022 roku , które zespół PZPM przygotował na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego

Aby zapoznać się z  zestawieniami <<kliknij tutaj>>