11_Najnowszy raport PZPM - Branża Motoryzacyjna - 2021/22

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowszy Roczny Raport PZPM - BRANŻA MOTORYZACYJNA 2021/2022 w dwujęzycznej polsko-angielskiej wersji. 

Raport jest dostępny na stronie www.PZPM.org.pl 

Opracowanie, które załączamy w linku poniżej wiadomości , stanowi kompendium wiedzy na temat szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej i powiązanych z nią branż gospodarki. W bieżącej edycji Rocznika prezentujemy aktualną analizę parku samochodowego, rejestracji i produkcji wszystkich typów pojazdów, a także zagadnienia dotyczące transportu, funkcjonowania flot, sprzedaży paliw, produkcji opon oraz infrastruktury drogowej, BRD i ubezpieczeń. W Raporcie znajdą Państwo ponadto omówienie najistotniejszych zagadnień o kluczowym znaczeniu dla branży – w tym podatkowych, prawnych oraz omawiających szczegółowo systemy wsparcia dla sektora motoryzacyjnego pochodzące z unijnych i krajowych środków w ramach pomocy publicznej.  Dzięki naszym stałym Partnerom wszystkie informacje zostały przygotowane w formie eksperckich opracowań, na podstawie aktualnych danych, informacji i pogłębionych analiz. Uwzględniają – tam, gdzie możliwe - wpływ światowej pandemii COVID-19 na polski i europejski sektor motoryzacyjny i jego otoczenie. W publikacji nie mogło zabraknąć informacji dotyczących najnowszych rozwiązań w motoryzacji - napędów alternatywnych, infrastruktury oraz pojazdów autonomicznych i połączonych.

Publikacja powstaje od 2007 roku z inicjatywy Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego pod redakcją Roberta Przybylskiego. Współautorami bieżącego opracowania są CMS Cameron McKenna, Fleet, Firma Doradcza KPMG, Martini i Wspólnicy, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, SSW Pragmatic Solutions, Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją i życzymy miłej lektury!