PZPM w debacie „Przyszłość baterii litowo – jonowych” podczas okrągłego stołu branży chemicznej, bateryjnej i motoryzacyjnej.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego zaprasza na wydarzenie w zupełnie nowej, innowacyjnej formule Workshops & Networking. Cyfrowa i bezpieczna – transformacja przemysłu chemicznego: Workshops & Networking PIPC odbędzie się 20-21 września br. w Hotelu Novotel w Katowicach i realizowane będzie w ramach dwóch projektów PIPC – Programu Bezpieczna Chemia oraz Projektu Chemia 4.0.
 
Będzie to wyjątkowa okazja, by wychodząc poza tradycyjne debaty i krótkie prezentacje, skupić się na zaprezentowaniu i przedyskutowaniu praktycznego podejścia do strategicznych tematów dotykających przemysł chemiczny w formule warsztatów, pokazów, case-study i otwartych moderowanych dyskusji z udziałem wszystkich uczestników.
 
Przyszłość baterii litowo - jonowych – okrągły stół branży chemicznej, bateryjnej i motoryzacyjnej
Jednym z warsztatów podczas wydarzenia będzie także: Niepewna przyszłość litu. Co czeka produkcję i recykling baterii? Spotkanie poświęcone omówieniu propozycji Komisji Europejskiej dot. klasyfikacji litu jako substancji reprotoksycznej kategorii 1A, znaczeniu soli litu dla przemysłu, a dyskusji zostaną poddane potencjalne konsekwencje dla polskiej i unijnej gospodarki. W warsztacie udział wezmą m.in. przedstawiciele BASF Polska, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz International Lithium Association. Spotkanie dedykowane jest nie tylko branży chemicznej, lecz także przedstawicielom sektora motoryzacyjnego i bateryjnego.
 
Link do rejestracji: https://pipc.org.pl/events/cyfrowa-i-bezpieczna-transformacja-przemyslu-chemicznego-workshops-networking-pipc