EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

W ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA MOBILNOŚCI w dzienniku „Rzeczpospolita” - na stronach „Ekonomia i rynek” oraz serwis klimat.rp.pl będzie publikowany cykl redakcyjny pt. „Zrównoważony transport w Polsce” , pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego . Inicjatywa ma na celu promocję czystego transportu i pojazdów zeroemisyjnych w Polsce - obszarów, które wpisują się w kluczowe działania PZPM i jego członków. Zapraszamy do śledzenia  publikacji w linkach poniżej:
18.09.23 Odcinek I: Ekologiczne auta – perspektywy rozwoju w Polsce, jak wygląda rynek, czy polskie firmy transportowe stawiają na zeroemisyjność?
19.09.23 Odcinek II: Motoryzacja/transport i emisje - sektor wobec bilansu globalnych emisji. Jakich zmian możemy dokonać, żeby go oczyścić?
20.09.23 Odcinek III: Infrastruktura - transport elektryczny w formule zbiorowej lub indywidualnej wymaga stacji ładowania. Na jakim etapie znajduje się rozwój sieci w Polsce - jak to zmienić?
21.09.23 Odcinek IV: Baterie – przesiadka do elektrycznych środków transportu to  gwałtowny wzrost zapotrzebowania na baterie/akumulatory do pojazdów; Czy starczy dla wszystkich...
22.09.23 Odcinek V: Światowy Dzień bez Samochodu – jak skutecznie przejść na zeroemisyjny transport z zachowaniem równowagi ekologicznej?

« Powrót do listy aktualnosci