Webcasty

PZPM - DEBATA Nr 4

Przyszłość będzie należała do wodoru. I nie chodzi tu tylko o wodór jako paliwo napędzające elektryczne samochody. Wodór może przyczynić się do kolejnej wielkiej rewolucji światowej gospodarki. A Polska ma szansę odegrać tu znaczącą rolę. O tym w najnowszej debacie z okazji 30-lecia PZPM mówią dr Jacek Pawlak Prezes Toyota Central Europe oraz Jacek Nowakowski Dyrektor ds. napędów alternatywnych w IVECO a zaprasza Ernest Bodziuch.

PZPM - DEBATA Nr 3

Autonomiczne i jeżdżące tylko na prąd? Czy takie będą auta przyszłości? To, że Unia Europejska chce doprowadzić przemysł motoryzacyjny do zero-emisyjności nie jest tajemnicą. Ważniejsze jednak jest to na jakim etapie są producenci samochodów i czy są w stanie sprostać unijnym wytycznym. O tym w najnowszej debacie z okazji 30-lecia PZPM mówią Marcin Kwoka z Mercedes-Benz Polska i Łukasz Paździor z Mazda Motor Poland a zaprasza Jakub Faryś - Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz redaktor Ernest Bodziuch.

PZPM - BRIEFING PRASOWY - 2023.11.07

Kolejny dobry kwartał roku 2023 w branży motoryzacyjnej. - Czy dobre wyniki się utrzymają?
Transformacja na zeroemisyjne napędy – jak nowe decyzje organów UE przełożą się na rzeczywistość motoryzacyjną w Polce i Europie?
Czego po wyborach spodziewa się branża motoryzacyjna?
Jak środki z KPO – jeśli zostaną odblokowane - wpłyną na sektor motoryzacyjny?
Na te i inne pytania odpowiedział Jakub Faryś - Prezes Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podczas ostatniego BRIEFINGU ON-LINE.

PZPM - BRIEFING PRASOWY - 2023.04.20

Co oznacza zeroemisyjna mobilność dla sektora motoryzacyjnego i kierowców? Kto o niej decyduje?
Na te i inne pytania odpowiedział Jakub Faryś - Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego podczas BRIEFINGU ON-LINE

Wizja rozwoju transportu ciężkiego - jakie wyzwania niesie elektromobilność?

Debata z okazji jubileuszu 30-lecia Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego nt. przyszłości branży ciężarowej w świetle najnowszych propozycji Komisji Europejskiej zaostrzenia poziomu redukcji emisji CO2 w transporcie ciężkim. Czy już niebawem po naszych drogach będą jeździły wyłącznie elektryczne ciężarówki i autobusy? Czy koniec transportu spalinowego stanie się faktem? Zapraszamy do zapoznania się z opinią ekspertów, ale przede wszystkim – praktyków branży motoryzacyjnej: Małgorzaty Kulis, Prezes Zarządu Volvo Trucks Polska i Wojciecha Rowińskiego, Dyrektora Generalnego Scania Polska.

Motoryzacja na drodze zmian - rewolucja czy ewolucja?

Czy zmiany w motoryzacji to ewolucja czy może już rewolucja? Czy za kilkanaście lat kupować będziemy wyłącznie auta elektryczne i czy nadąży za tym rozbudowa infrastruktury? Na te i inne pytania w odcinku programu @Szczerze o pieniądzach odpowiada Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego a zaprasza Ernest Bodziuch.

Z okazji 30-lecia Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego zapraszamy do obejrzenia cyklu siedmiu debat poświęconych współczesnej motoryzacji i jej wyzwaniom w przyszłości. Na początek odcinek pilotażowy - rozmowa z Prezesem PZPM - Jakubem Farysiem.

PZPM - ASSEMBLY MEETING 2023.06.22

Dyrektor Generalna ACEA European Automobile Manufacturers' Association - Sigrid de Vries była gościem honorowym podczas Walnego Zebrania Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Podczas swojego wystąpienia Sigrid de Vries zwróciła uwagę na wspaniałą współpracę z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnym i jej znaczenie, szczególnie w tak przełomowym dla motoryzacji momencie - przejścia europejskiej i światowej motoryzacji na zeroemisyjną mobilność.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania!!!!