Aktualności

Rejestracje jednośladów - PAŹDZIERNIK 2022 roku.

Nowe jednoślady
Styczeń - październik: +7,9%;    

Październik:    -8,0%,  w tym:
motocykle:      -0,8% r/r;
motorowery   -17,9% r/r

W dziale Rynek motoryzacyjny przedstawiamy bieżące zestawienia o rejestracjach nowych motocykli i motorowerów w PAŹDZIERNIKU 2022 roku, które zespół PZPM przygotował na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Aby zapoznać się z informacją prasową i zestawieniami prosimy przejść do działu Rynek motoryzacyjny. Kliknij tutaj »

Najnowszy Raport kwartalny PZPM i KPMG w Polsce "Branża motoryzacyjna" edycja Q4/2022

Liczba rejestracji nowych samochodów osobowych spadła o 9% w ciągu trzech kwartałów 2022 roku
W okresie od stycznia do września 2022 roku w Polsce zarejestrowano 317 tys. nowych samochodów osobowych – o 9% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zapraszamy do zapoznania się ze skrótem Raportu: Raport KPMG i PZPM_Branża motoryzacyjna Q4/2022

Rejestracje używanych samochodów 10.2022

PAŹDZIERNIK -20,7% r/r;
STYCZEŃ - PAŹDZIERNIK   -17,3% r/r

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem nt. pierwszych rejestracji używanych samochodów w Polsce w PAŹDZIERNIKU 2022 roku . Analizę przygotował zespół PZPM na podstawie Centralnej Ewidencji Pojazdów, zespół PZPM

Aby zapoznać się z informacją prasową i zestawieniami kliknij tutaj »

Rejestracje pojazdów użytkowych pow. 3,5t, w tym samochodów ciężarowych i autobusów - październik 2022 r.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych pow. 3,5t
2022r. październik +24,8%; styczeń - październik: +4,5%          

W dziale Rynek Motoryzacyjny nowe analizy o pierwszych rejestracjach w październiku 2022 roku samochodów ciężarowych i autobusów o DMC powyżej 3,5t  oraz dane o samochodach dostawczych do 3,5t. Raporty przygotowano na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Kliknij tutaj »

Najnowsze dane o rejestracjach samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5t październik 2022r.

Rejestracje 2022r.: październik: +1,4%; styczeń-październik: -9,0%

W dziale Rynek motoryzacyjny przedstawiamy wstępne zestawienia o rejestracjach nowych samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5t. Analizy przygotował zespół PZPM na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Po więcej kliknij tutaj »

PZPM - ACEA - Rejestracje wg rodzaju paliwa w III kw. 2022r.

W III kwartale 2022r. udział nowych samochodów: elektryczne BEV 11,9%, hybrydowe 22,6%, benzyna 37,8%, diesel  16,5%

W trzecim kwartale 2022 r. udział w rynku elektrycznych pojazdów bateryjnych (BEV) zwiększył się jeszcze bardziej, ze względu na kontynuację trendu wzrostowego. BEV stanowią obecnie 11,9% wszystkich rejestracji samochodów osobowych w UE (wzrost z 9,8% w III kwartale 2021 r.). Hybrydowe pojazdy elektryczne również zwiększyły udział w rynku - osiągając 22,6% całkowitej sprzedaży (wzrost z 21,2% w trzecim kwartale 2021 r.). Pomimo spadku udziału w rynku, pojazdy napędzane olejem napędowym i benzyną nadal dominują na rynku, a ich łączny udział sięga 54,3%.

Prezentujemy przygotowany przez ACEA raport na temat rejestracji nowych samochodów osobowych w UE* wg rodzaju paliwa . Po więcej kliknij tutaj  »  

Nagranie z Konferencji - IDEA BIZNES KLIMAT

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z Konferencji IDEA BIZNES KLIMAT z panelu - "Zeroemisyjny transport i logistyka przyszłości - szanse i główne bariery, w której Prezes Jakub Faryś reprezentował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.
Link do nagrania: https://lnkd.in/dJPMRx_C

FOTORELACJA>>

Szkolenia dla Oddziałów Ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 28 października we współpracy ze Związkiem Dealerów Samochodów oraz HYUNDAI Motor Poland odbyły się warsztaty dla Oddziałów Ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej z zakresu bezpieczeństwa pożarowego pojazdów z napędem alternatywnym. . Więcej tutaj>>

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2014 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.