Styczeń 2017r.

Rejestracje styczeń: +17,2%

Dobra passa na rynku samochodów trwa ale nie dla wszystkich. W styczniu rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t wyniosły łącznie 41 934 szt. Padł kolejny rekord - był to najlepszy styczeń w ciągu ostatnich 10. lat. Zapracowały na to przede wszystkim samochody osobowe. W tej grupie zanotowaliśmy wzrost o blisko 20% w porównaniu do analogicznego miesiąca ub.r.
i mniej niż w grudniu o 13%. Wśród samochodów dostawczych spadek utrzymał się po raz piąty z rzędu
(-3% r/r).

Nowe samochody osobowe

W grupie samochodów osobowych w styczniu 2017r. przybyło 38 076 szt., to więcej od rezultatu sprzed roku o 6,3 tys. szt. (+19,8%) i mniej o 5,6 tys. (-12,9%) od uzyskanego miesiąc wcześniej. To już blisko dwa lata (22 miesiące) od kiedy miesięczne wyniki tej grupy pojazdów, nieustannie rosną. Początek roku, to zawsze ruch w salonach związany z ofertami z poprzedniego rocznika, ale też nowymi propozycjami u dealerów.

.

Nowe samochody dostawcze o DMC<=3,5t

W grupie samochodów dostawczych do 3,5t w styczniu br. według analiz PZPM na podstawie danych CEP przybyło 3 858 szt. nowo zarejestrowanych pojazdów. Piąty miesiąc z rzędu zakończył się ze spadkiem rok do roku (-3,2%).

Więcej informacji w raportach poniżej:

Metoda sortowania: