Bezpłatne szkolenia Yamahy podnoszą bezpieczeństwo

Yamaha od lat włącza się w działania promujące bezpieczeństwo na drogach. Jednym z przykładów takiej działalności jest specjalny Program Opieki Nad Klientem na Pojazd 125 „5 Kroków Yamaha”. Program ten powstał już półtora roku temu w odpowiedzi na nowe przepisy, umożliwiające kierowcom posiadającym samochodowe prawo jazdy prowadzenie jednośladów klasy 125 cm3.

Yamaha Motor Polska, zdając sobie sprawę z tego, że nie każdy kierowca z kategorią B ma wystarczającą wiedzę o jednośladach i odpowiednie doświadczenie do jazdy nimi, opracowała ten wyjątkowy program ułatwiający kierowcom samochodów rozpoczęcie przygody z jednośladami. Jednym z elementów programu są bezpłatne szkolenia praktyczne na zakupionych przez Klientów pojazdach, prowadzone w zaprzyjaźnionych szkołach nauki jazdy we wszystkich miastach, w których znajdują się salony Yamaha Motor.

Program Opieki Nad Klientem na Pojazd 125 „5 kroków Yamaha”

Krok 1 – wybór pojazdu najlepszego do określonych potrzeb. Poradnik pomaga w wyborze jednośladu, uwzględniając wzrost kierowcy a także preferencje nabywcy, takie jak rodzaj skrzyni biegów czy styl jednośladu.

Krok 2 – wybór najlepszej formy finansowania zakupu i ubezpieczenia jednośladu. Kredyt na 24 lub 48 miesięcy może objąć nie tylko pojazd, ale również ubezpieczenie i pakiet odzieży. Korzystny pakiet ubezpieczenia dostępny jest już za 5,5 % wartości motocykla, z opcją zniesienia udziału własnego po zaliczeniu bezpłatnego szkolenia jednośladem Yamaha klasy 125 cm3. Dla wszystkich chętnych przygotowano również ofertę leasingu na pojazdy z silnikami o pojemności 125 cm3.

Krok 3 – Dobór komfortowej odzieży do jazdy. Dzięki gotowym pakietom nie trzeba martwić się o wybór poszczególnych elementów, a dodatkowo można zaoszczędzić do 250 zł. Każdemu modelowi skutera i motocykla przypisane są dwa różne pakiety odzieży.

Krok 4 – Możliwość skorzystania z bezpłatnego szkolenia z jazdy motocyklem lub skuterem klasy 125 cm3. Szkolenia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z dużym doświadczeniem w renomowanych szkołach jazdy, z którymi dealerzy Yamahy mają podpisane umowy. Ich celem jest zapoznanie klientów z nowo zakupionymi jednośladami klasy 125 cm3, a także przedstawienie im podstaw jazdy tymi motocyklami. Dla właścicieli skuterów bezpłatne szkolenie z jazdy trwa 2 godz., dla właścicieli motocykli 4 godz. Voucher na szkolenie przekazuje sprzedawca przy zakupie jednośladu.

Bezpłatne szkolenia dla nabywców jednośladów klasy 125 cm3 służą przede wszystkim podniesieniu bezpieczeństwa użytkowników nowo zakupionych motocykli. Dla wielu z nich jest to pierwszy kontakt z dwukołowym pojazdem silnikowym, dlatego powinni oni mieć możliwość zapoznania się z maszyną zanim wyjadą na drogę. Jazda jednośladem wymaga bowiem nie tylko znajomości przepisów ruchu drogowego, z którymi kierowcy mający w kieszeni prawo jazdy kategorii B są zaznajomieni, ale również znajomości techniki jazdy jednośladem, pozwalającej bezpiecznie prowadzić motocykl w każdych warunkach drogowych.

Krok 5 – Opieka Yamahy nie kończy się z chwilą opuszczenia salonu czy zaliczenia bezpłatnego szkolenia z jazdy. Fachowi i przyjaźni dealerzy Yamahy służą radą i pomocą na każdym etapie przygody z jednośladem. Transport pojazdu we wskazane miejsce, przeglądy okresowe, dobór dodatkowych akcesoriów, ubezpieczenia w kolejnych latach eksploatacji i ewentualne naprawy gwarancyjne to zaledwie część dodatkowych usług, oferowanych w 23 autoryzowanych salonach Yamahy na terenie całej Polski. Stała i fachowa opieka nad kierowcą i jednośladem to jeszcze jeden przykład dbałości ze strony Yamahy zarówno o komfort klienta, jak i jego bezpieczeństwo.