Marzec 2017r.

Rejestracje: marzec +24,5%; styczeń – marzec: +18,5%

55 526 nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t przybyło w marcu br. w rejestrach CEP. Jeszcze w żadnym miesiącu obecnego wieku nie notowaliśmy tak wysokiego rezultatu. Złożyło się na to kilka czynników – ogólnie utrzymująca się dobra sytuacja gospodarcza, pozytywne nastroje konsumenckie i przedsiębiorców ale też zamknięcie kwartału i finalizacja ofert w salonach związanych z przełomem roku. Należy też wspomnieć o istotnym udziale samochodów rejestrowanych z przeznaczeniem ich wywozu za granicę.

Nowe samochody osobowe

W grupie samochodów osobowych w marcu 2017r. zarejestrowano 49 429 szt., to zdecydowanie najwyższy miesięczny rezultat od początku wieku. Nieprzerwany wzrost utrzymuje się od kwietnia 2015r (24. miesiąc z rzędu). Od początku roku kolejny miesiąc zakończył się dwucyfrowym wzrostem r/r, który był jeszcze bardziej dynamiczny na zamknięcie kwartału (+26,0%) niż we wcześniejszych miesiącach, kiedy obserwowaliśmy +19,8% i 14,2%. Ostatnie rejestracje były również wyższe o blisko 1/3 niż w lutym br. 

.

Nowe samochody dostawcze o DMC<=3,5t

W grupie samochodów dostawczych do 3,5t w marcu br. według analiz PZPM na podstawie danych CEP przybyło 6 097 szt. nowo zarejestrowanych pojazdów. Rezultat ostatniego miesiąca był wyjątkowo wysoki. Poprzednio i jedyny raz dotychczas w tym wieku, kiedy przekroczono 6 tys. szt. miało miejsce w grudniu 2015r. zarejestrowano wtedy 6 347 szt. Zamknięcie kwartału, dobre nastroje konsumenckie i ogólnie pozytywna koniunktura (wg badań GUS), również poprawa nastrojów w grupie micro przedsiębiorstw mogły tu dołożyć się do poprawy wyników.

Więcej informacji w raportach poniżej:

Metoda sortowania: